• Nowy

Rolki FR - NEO 2 80 Black

1 098,50 zł
Brutto

Shell (skorupa): FR NEO z pięciopunktowym systemem mocowania szyny

Liner (but wewnętrzny): FRSK - NEO

Szyna:  NEO D 4x80 243mm 

Koła: FR Downtown 80mm/85A

Łożyska:  FR TWINCAM MW7 FREERIDE

Rozmiar
Ilość

Rolki FR NEO 2 80 Black

Rolki SEBA FR to czołówka jeśli chodzi o jazdę Urban i Freestyle.

Model rolek  FR NEO 2 80 Black to na sezon 2024 najnowsze dziecko marki FR i jednocześnie najrozsądniejszy wybór z tej linii produktów jeśli mówimy o stosunku jakość/cena. 

Rolki FR NEO 2 80 Black wyposażone są w nową szynę NEO D o długości 243mm która pozwala na zamontowanie czterech kół o max. średnicy 80mm. Długość 243mm zapewnia wystarczającą stabilność i jednocześnie dobrą zwrotność w warunkach miejskich. Jeśli jednak komuś będzie zwrotności jeszcze brakowało lub chciałby doskonalić się w sztuce freestyle slalomu, szyna NEO D daje możliwość rockeringu (ustawienia banana). Przez obrócenie pierwszej i ostatniej osi o 180 stopni podnosimy odpowiadające im koła o 2mm.

W skorupie rolek FR NEO 2 na połączeniu z szyną zastosowano aluminiowe bloki z pięciopunktowym mocowaniem szyny który w zupełności wystarczy do precyzyjnego ustawienia podwozia.

Cuff ma opcję cantingu, czyli uchyłu w osi czołowej (na boki), co pozwala na dostosowanie buta w przypadkach kiedy  masz stopy pronujące, supinujące lub tez nogi szpotawe lub koślawe. Konstrukcja pozwala To wbrew pozorom bardzo ważne, bo pozwala podczas jazdy utrzymywać szynę prostopadłą do podłoża, co zwiększa prędkość i komfort jazdy. Dzięki możliwości regulacji śrub cuffa możliwe jest też podwyższenie cholewki.

Warto jeszcze wspomnieć o nowym bucie wewnętrznym który wydaje się być wzorowany na liner'ach Intuition. Jest on znacznie twardszy niż linery znane z linii FR FR. Co zmniejszy zapewne ilość osób którym będzie on pasował ale jeśli już pasował będzie, znacznie poprawi on kontrolę nad rolkami. 

Łożyska Twincam to gwarancja dobrego toczenia, a koła FR Downtown zapewniają świetną przyczepność do podłoża.

Rolki FR NEO to bardzo ciekawa propozycja która nie ma odpowiednika wśród rolek już obecnych na rynku i tym samym rozszerza możliwość doboru idealnych rolek dla swoich stóp.

SSK-FR280

Specyficzne kody