Rolki Figurowe

Rolki figurowe

Rolki figurowe to specyficzny typ rolek który swoje powstanie zawdzięcza faktowi że łyżwiarze figurowi nie mieli gdzie trenować gdy lodu brakowało. Aby załatać tę lukę zaczęli używać do treningów rolek. Z czasem rolki do treningów zaczęły przybierać coraz bardziej specjalistyczną formę.

Podobnie jak to jest w przypadku łyżew podstawowe modele rolek figurowych przeznaczone dla początkujących można kupić w gotowych zestawach np. Jackson Atom Mystique. Rolki figurowe dla użytkowników bardziej zaawansowanych składane są na zamówienie Klienta.

W większości przypadków buty rolek figurowych są to te same buty których używają łyżwiarze figurowi, zatem jeśli szukasz butów do rolek figurowych zapraszamy cię również do działu z butami do jazdy figurowej na łyżwach. 

Rolki figurowe z pośród innych rolek wyróżniają się przede wszystkim szyną. Na pierwszy rzut oka zauważyć można "hamulec" założony na przedzie szyny, w gruncie rzeczy jest to toe stopper będący odpowiednikiem ząbków w płozie do jazdy figurowej na łyżwach. W szynie do jazdy figurowej na rolkach mamy również odpowiednik krzywizny łyżwiarskiej płozy. Koła są ustawione tworząc łuk o odpowiednim rockerze (krzywiźnie) który zmniejsza stabilność jednocześnie umożliwiając robienie np. piruetów.

Szyny do rolek figurowych można spotkać w wersji trzy lub czterokołowej. Czterokołowce są bardziej stabilne ma to znaczenie np. podczas lądowań po skokach, trzy kołowe są bardziej uniwersalne i zwrotniejsze ale i tak wszystko zależy od osobistych preferencji.

Podczas wyboru szyn do rolek figurowych należy zwrócić uwagę aby odpowiednio dobrać długość szyny do długości podeszwy buta. Najlepiej kierować się tutaj rozmiarem sugerowanym przez producenta butów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości przy wyborze rolek figurowych, doborze szyny do butów itp. zapraszamy do kontaktu. Na pewno wspólnie ustalimy jaki wybór będzie najbardziej trafiony.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry