Wrotki

Wrotki

Wrotki klasyczne to świetny sposób na dobrą zabawę i spalenie zbędnych kalorii. Przy tym wrotki to stylowy i bardzo modny akcent określający twój wizerunek.  

Jednak wrotki to nie tylko rekreacja, to również bardzo widowiskowe dyscypliny spotu:

Roller Derby - coraz popularniejszy w Polsce sport drużynowy uprawiany głównie przez kobiety. W dużym uogólnieniu są to wyścigi czternastoosobowych drużyn na owalnym torze, przy czym w poszczególnych biegach udział bierze po pięć zawodniczek z każdej drużyny a punkty może zdobywać jedynie jedna zawodniczka nazywana ścigaczem. Zasady są oczywiście dużo bardziej rozbudowane.

Wrotkarstwo artystyczne (ang. Artistic Skating) - sport wywodzący się z łyżwiarstwa figurowego. W czasach kiedy lodowiska całoroczne były rzadkością dla łyżwiarzy figurowych wrotki stanowiły substytut łyżew, a na zawodach wrotkarstwa artystycznego dominowali łyżwiarze. Z czasem dyscyplina ta zaczęła żyć własnym życiem jednak kategorii w w jakich są rozgrywane konkurencje wrotkarstwa figurowego pozostały zbieżne z tymi znanymi z łyżwiarstwa: jazda solowa pań, jazda solowa panów, pary sportowe, pary taneczne, jazda synchroniczna.

Hokej na wrotkach (ang. Rinkhockey,  Rollerhockey, Quadhockey) - w odróżnieniu od hokeja na rolkach ang. inline hockey. Mimo wielu nazw dyscyplina jedna i oczywiście wywodzi się z hokeja na łyżwach. W większości rozgrywek hokeja na wrotkach grają ze sobą dwie siedmioosobowe drużyny w czasie 25minutowych rund.

Jest 60 produktów.

Pokazano 1-12 z 60 pozycji

Aktywne filtry