Łyżwy

Łyżwy 

Łyżwy to bardzo szeroka kategoria, w naszej ofercie znajdziecie łyżwy figurowe, łyżwy hokejowe, łyżwy rekreacyjne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Okresowo lub na zamówienie posiadamy również w sprzedaży łyżwy szybkie i do short track'u oraz akcesoria do jazdy na łyżwach.

Aby wybrać łyżwy dla siebie najpierw trzeba określić rodzaj jazdy jaką chcemy uprawiać z uwagi na fakt że różnice między poszczególnymi kategoriami łyżew są ogromne.

Dla dzieci uczących się jeździć na łyżwach na poziomie ogólnym dobrym pomysłem jest zakup łyżew rozsuwanych które posłużą dłużej. Trzeba jednak pamiętać że jakość łyżew ma ogromne znaczenie podczas nauki jazdy, a kiepskiej jakości łyżwy mogą całkowicie uniemożliwić jazdę i zniechęcić dziecko do nauki. Rodzice powinni pamiętać że dziecko (szczególnie nie umiejące jeszcze jeździć) nie powie że z łyżwami coś jest nie tak tylko po prosu nie będzie chciało jeździć, a rodzice taką reakcję często zrzucają na kark słomianego zapału swojej pociechy.

Jeśli wybierasz łyżwy dla siebie zaczynając jazdę, a będąc już osobą dorosłą przede wszystkim przymierzaj łyżwy i wybierz te które są wygodne.

W przypadku łyżew hokejowych dla początkujących wybór w zasadzie skupia się na wygodzie oczywiście dysponując odrobinę większym budżetem warto wybrać łyżwy termoformowalne, dodatkowo najlepiej wykonane w technologii jednoczęściowego buta gdyż wygoda ich użytkowania jest nieporównywalna z modelami podstawowymi.

Troszkę więcej zachodu jest z wyborem łyżew figurowych dla początkujących. Wybierając łyżwy figurowe do jazdy rekreacyjnej, a ten typ łyżew jest preferowany przez dużą część kobiet można się niestety natknąć na produkty łyżwopodobne na których po prostu nie da się jeździć, lub jazda na nich jest walką o przeżycie. Warto wybrać podstawowe modele marek które produkują również łyżwy figurowe dla profesjonalnych zawodników takie jak Jackson, Risport, Riedell  czy Edea. W takim przypadku jesteśmy prawie pewni że to sprawdzony sprzęt. Zaczynając nie należy natomiast przesadzać z zaawansowaniem sprzętu. Zbyt "profesjonalne" łyżwy figurowe, posiadające np. zbyt twardy but lub płozę z mocno opuszczonym ząbkiem które będą się sprawdzały dla dobrze jeżdżących zawodników mogą przeszkodzić na początku nauki.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie łyży będą najodpowiedniejsze dla Ciebie skontaktuj się z nami postaramy się rozwiać twoje wątpliwości, pomożemy w wyborze i doradzimy sprawdzone modele.

Jest 132 produktów.

Pokazano 1-12 z 132 pozycji

Aktywne filtry