Kaski

Kask na rolki

Kask na rolki to najważniejszy atrybut w sportach wrotkarskich. Kask chroni naszą głowę więc jeśli masz w niej mózg załóż kask i nigdy się bez niego na rolkach lub wrotkach nie ruszaj!

Dobre kaski poza podstawową ochroną ją również lekkie, przewiewne i niezbyt obszerne zapewniając wygodę, brak skrępowania ruchów ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Systemy typu MIPS czy KinetiCore dają dodatkową ochronę przed uderzeniami rotacyjnymi wprowadzają też strefy kontrolowanego zgniotu w skrócie jeszcze bardziej polepszają ochronę naszej głowy. 

Kask na rolki powinniśmy wybrać uwzględniając preferowany styl jazdy. Jeśli jeździsz przede wszystkim po płaskich powierzchniach, rekreacyjnie, długie dystanse, wybierz kask jak do kolarstwa szosowego, możliwie lekki z dobrą wentylacją modeli i zestawów kolorystycznych na rynku jest tak wiele że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli jeździsz na tzw. streecie, skateparku uczysz się trików w miejscach gdzie jest dużo wystających elementów w otaczającej Cię przestrzeni wybierz kask na rolki typu "orzeszek". Orzeszki są bardziej zabudowane chroniąc potylicę i uszy prze kontaktem z rantami, rurkami i innymi przeszkodami. Należy pamiętać że duża część kasków typu orzeszek nie posiada typowej regulacji obwodu głowy i rozmiar dopasowuje się np. grubością wewnętrznych gąbek. W takim przypadku kask trzeba idealnie dopasować aby spełniał swoje ochronne zadanie. Jednak wszystkie kaski firmy LAZER które posiadamy również w ofercie posiadają pełną regulację. 

Pamiętaj! Kask na rolkach, wrotkach, hulajnodze czy rowerze to konieczność, nie ważnie jak ostrożnie jeździsz. Groźne wypadki zdarzają się zazwyczaj wtedy gdy się tego najmniej spodziewasz. Kask może uratować Ci życie, ochronić przed kalectwem lub jeśli przemawia do Ciebie aspekt finansowy: przed dużo poważniejszymi niż wydatek na kask, wydatkami na rehabilitację.

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-12 z 22 pozycji

Aktywne filtry