• Nowy

Buty łyżwiarskie Jackson Premiere Fusion czarne

1 548,00 zł
Brutto

Przeznaczenie: średnio zaawansowany (skoki podwójne)

Sztywność buta: 69 (skali sztywności nie można porównywać między różnymi producentami)

Rozmiarówka Jackson
Ilość
Dostępne na magazynie wysyłka 24h

CZARNE BUTY ŁYŻWIARSKIE JACKSON PREMIERE

Czarne buty Jackson Premiere Fusion są to jedne z najczęściej wybieranych butów do jazdy figurowej na łyżwach przez łyżwiarzy średniozaawansowanych i zaawansowanych amatorów. Łyżwy figurowe z butem Jackson Premiere będą odpowiednie do nauki i wykonywania wszystkich skoków podwójnych i pojedynczego axla.

Czarna wersja butów Jackson Premiere Fusion jest odrobinę sztywniejsza od ich białego odpowiednika zważywszy na fakt że dedykowanymi ich użytkownikami są mężczyźni zazwyczaj wkładający w jazdę większą ilość siły. 

W butach do jazdy figurowej na łyżwach Jackson Premier zastosowano nową podeszwę Fusion, która jest o 15% lżejsza od podeszwy podeszw tradycyjnych i odporna na wodę. Użyta w Jackson Premiere kompozytowa podeszwa Fusion jest też bardzo sztywna, a w miejscach mocowania szyny posiada specjalne gumowe wkładki tłumiące wstrząsy co ma znaczenie przy wielokrotnych skokach. 

Aby jeszcze bardziej poprawić stabilność obcasa względem cholewki użyto aluminiowego bloku.

Sznurowadła w butach Jackson Premier mają dostają dużo mocniejsze oparcie w solidnych haczykach których jest aż dziesięć i są niesymetrycznie oddalone od krawędzi cholewki zapewniając mocniejsze zaciąganie sznurowadeł. Premiere mają też jedną dodatkową dziurkę przy wycięciu V dzięki czemu łyżwiarz otrzymuje lepszą elastyczność przy utrzymaniu równie dobrego wsparcia stawu skokowego.

Cholewka buta Jackson Debut Premiere została wykonana z mieszanki skóry naturalnej i mikrofibry - powierzchnia jest matowa i odporniejsza na przecieranie. Dodatkowo przednia część buta Debut która jest najbardziej narażona na przecięcia pokryta została winylem czyniąc ją jeszcze odporniejszą na przecięcia. 

Jedną z najważniejszych cech butów marki Jackson, w tym również modelu Premiere jest możliwość formowania termicznego cholewki. Termoformowanie, to rewolucyjne rozwiązanie w dopasowaniu butów do kształtu stopy. Odpowiednio wykonane termoformowanie butów łyżwiarskich Jakson pozwala skrócić okres "rozbijania" buta, a w przypadku ucisku w którymś punkcie bezproblemowo odbarczyć problematyczny obszar uciskający na stopę.

Dodatkowo dla komfortu w okolicach kostki zostało zastosowane specjalne wycięcie w tylnej części cholewki które zapobiega wypychaniu pięty do przodu podczas prostowania nogi w kolanie, ułatwia też obciągnięcie palców 

Wkładka Matrix zastosowana w butach Jackson Premiere zaprojektowana została anatomicznie aby zapewnić dobre dopasowanie i komfort, wspiera też świetnie wysklepienie stopy zapobiegając nadmiernemu pronowaniu stopy 

W wersji czarnej zrezygnowano kryształków Svarowskiego umieszczonych w tylnej części cholewki za to zarówno skórze jak i winylowi nadano stylowe matowe wykończenie.

1 Przedmioty

Specyficzne kody