Ochraniacze kolan Zandstra Dyneema knee protector

Ochraniacze kolan Zandstra Dyneema knee protector

330,00 zł
Brutto

Cut level: 3

Materiał: Opatentowany materiał Dyneema - polietylen balistyczny

Rozmiar
Ilość

Nieprzecinalne ochraniacze kolan i goleni do jazdy głównie na łyżwach szybkich, w dyscyplinach takich jak short track lub jazda szybka przy starcie masowym. Przydatne są wszędzie tam gdzie istnieje zagrożenie kontaktu skóry z ostrzami łyżew. Skutecznie zabezpiecza przed przecięciem skóry podczas upadków przy których kolana i piszczele narażone są na przecięcie płozą innego zawodnika. Chroni również podczas jazdy w bliskiej odległości za innymi zawodnikami kiedy to piszczele i kolana są narażone na kopnięcia płozą. 

Ochraniacze Zandstra Sport mogą też być wykorzystane w treningach jazdy figurowej synchronicznej gdzie podobnie jak w łyżwiarstwie szybkim istnieje możliwość kontaktu z ostrzami łyżew.

Dzięki wkładkom ze sztywnej mikrogumy które umieszczone są w kieszeniach na kolanie ochraniacze amortyzują również uderzenia kolanem w twardą taflę lodu podczas upadku.

W skrajnych przypadkach mogą uchronić od bardzo poważnych kontuzji.

Ochraniacze wyposażone w tzw. skarpetę z elastycznej lycry dopasowując się do obwodu nogi. Przeznaczone są do noszenia pod kombinezone do jazdy szybkiej / short track lub leginsami w przypadku jazdy figurowej.

Testowane zgodnie w wytycznymi International Skating Union posiadają odporność na przecięcia klasy 3

Rozmiar S będzie odpowiedni na nogę gdzie obwód uda mierzony 10cm nad kolanem wynosi między 30, a  38cm

Specyficzne kody