Ostrzenie Łyżew

Ostrzenie Łyżew

30,00 zł
Brutto

PROCEDURA ZDALNEGO OSTRZNIA:

1) Dokonaj wyboru rodzaju ostrzenia (w polu podczas składania zamówienia wiadomości wpisz rodzaj szlifu bądź sugestie), wybierz rodzaj przesyłki zwrotnej i opłać zamówienie

2) Wyślij łyżwy kurierem na adres: Sklep ROLLA; ul. Szymanowskiego 20/12; 87-100 Toruń

3) Na następny dzień roboczy po otrzymaniu twoich łyżew odeślemy je do Ciebie

UWAGA! Bardzo prosimy o nie przesyłanie łyżew za pośrednictwem Poczty Polskiej. Instytucja ta notorycznie nie dostarcza przesyłek i nie zostawia informacji o próbie doręczenia.

Rodzaj ostrzenia
Ilość

PROFESJONALNE OSTRZENIE ŁYŻEW W TORUNIU 

oraz wysyłkowe ostrzenie łyżew

Ostrzenie łyżew

Nasza filozofia ostrzenia łyżew: 

Profesjonalne ostrzenie łyżew figurowych, hokejowych czy też rekreacyjnych to przede wszystkim profesjonalne podejście i wyszkolenie osoby która te łyżwy ostrzy. Do każdej ostrzonej pary łyżew podchodzimy tak samo, niezależnie czy należy ona do Mistrza Polski, czy do dziecka stawiającego pierwsze kroki. Oczywiście dla każdego łyżwy będą naostrzone inaczej ale zawsze wkładamy w ostrzenie łyżew 100% uwagi i zaangażowania aby wykonane u nas szlify mogły rywalizować o miano najlepszych w Polsce. 

Cieszymy się kiedy łyżwiarze wracają do nas zadowoleni!

Na miejscu (na poczekaniu) łyżwy ostrzymy tylko jeśli mamy dostatecznie dużo czasu w danym momencie lub w przypadku wcześniej umówionych wizyt. Dobre ostrzenie łyżew wymaga czasu! Ostrzenie "na szybko" może skutkować brakiem dokładności, nierównymi krawędziami, a nawet może doprowadzić do trwałego uszkodzenia płozy dlatego nie podejmujemy się ostrzenia w "5min" pod presją czasu. Bardzo prosimy o zrozumienie w tej kwestii.

Proces ostrzenia łyżew

Proces ostrzenia łyżew to nadawanie odpowiedniego szlifu płozom łyżwiarskim. Dobrze dobrany szlif i prawidłowo wykonane ostrzenie łyżew znacznie poprawia parametry jezdne pozwalając osiągać dobrą prędkość przy jednoczesnym zachowaniu kontroli i precyzji w prowadzeniu łyżew. 

Przy doborze szlifu bierzemy pod uwagę preferowany rodzaj/styl jazdy, parametry fizyczne zawodnika, a czasem nawet twardość lodu. Oczywiście pierwszorzędne znaczenie mają osobiste preferencje łyżwiarza.

Do ostrzenia łyżew wykorzystujemy profesjonalne urządzenia kanadyjskiej marki BLACKSTONE®. Dzięki wykorzystaniu tarczy szlifierskich o mniejszej średnicy niż w większości popularnych urządzeń (przeznaczonych do ostrzenia jedynie łyżew hokejowych), jesteśmy w stanie perfekcyjnie naostrzyć również łyżwy figurowe które wymagają aby szlif zaczynał się możliwie najbliżej ząbka. Dzięki takiemu ostrzeniu łyżew figurowych wszystkie elementy techniczne wykonywane na przedniej części płozy stają się łatwiejsze, a prowadzenie łyżew bardziej przewidywalne.

Podczas profilowania tarczy szlifującej maszyny BLACKSTONE® używają spinnerów z nasypem diamentowym, nie pojedynczych diamentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu kamień profilujący ma bardziej jednorodną powierzchnię co skutkuje gładszym szlifem i równiejszymi, ostrzejszymi krawędziami. Otrzymujemy płynniejszą jazdę na krawędziach, lepsze trzymanie oraz poślizg. 

Maszyny które wykorzystujemy dają możliwość ostrzenia łyżew z  tradycyjnym rowkiem, będącym wycinkiem okręgu o oznaczeniu calowym lub zgodnie z opatentowanymi przez Blackstone szlifami FBV®. Ostrzenie łyżew na szlif FBV® - flat bottom skutkuje większą kontrolą przy zachowaniu takiego samego poślizgu w stosunku do szlifów tradycyjnych. Szczególnie polecamy ostrzenie łyżew w ten sposób zawodnikom lekkim którzy mają problem z uzyskaniem odpowiedniego docisku łyżwy. 

rowki

Na każdym etapie ostrzenia łyżew wykonujemy pomiary wysokości krawędzi specjalistycznymi przymiarami. Gwarantujące to równe prowadzenie ostrza po lodzie i dobre trzymanie bez względu na kierunek jazdy i wykorzystywaną w danej chwili krawędź.

Ostatni szlif wykonujemy przy użyciu profesjonalnego środka smarnego który zmniejszając tarcie pozwala nadać gładkość powierzchni między krawędziami. Efektywnie przekłada się to na możliwość utrzymania większej prędkości podczas jazdy. 

Rodzaje szlifów:

Szlif  Cal  mm Sugerowane przeznaczenie
3/8" 0,38 9,53 ostrzenie figurowe soliści
7/16" 0,44 11,11 ostrzenie figurowe soliści
1/2" 0,50 12,70 ostrzenie figurowe tańce / synchro.
9/16" 0,56 14,29 ostrzenie hokejowe / rekreacyjne
5/8" 0,63 15,88 ostrzenie hokejowe /  rekreacyjne
3/4" 0,75 19,05 ostrzenie hokejowe 
1" 1 25,40 ostrzenie hokejowe / bramkarskie
95/1 FVB - - ostrzenie figurowe soliści (~7/16")
100/50 FVB - - ostrzenie figurowe tańce / synchro. (~1/2")
90/70 FVB - - ostrzenie hokejowe (~3/4")

Często zadawanym nam pytaniem jest: "Dlaczego ostrzenie łyżew figurowych jest droższe niż ostrzenie łyżew hokejowych i rekreacyjnych skoro wykonywane jest z taką samą starannością?" 

Łyżwy hokejowe i rekreacyjne w większości przypadków mają bardzo zbliżoną szerokość ostrza przez co znacznie skraca się proces ustawiania imadła w którym trzymane są łyżwy podczas ostrzenia. Płozy figurowe są bardzo różne w swojej grubości, do tego dochodzą jeszcze płozy parabolic, tapered, płozy z obsadką aluminiową lub karbonową itd, a do ostrzenia każdej z nich trzeba inaczej ustawić maszynę. Drugą sprawą są ząbki i prosty profil tylu płozy do łyżwiarstwa figurowego. Ostrzenie łyżew figurowych wiąże się z większą uwagą podczas ustawiania tarczy szlifierskiej tuż za ząbkami przy każdym przejeździe maszyny aby ich nie uszkodzić jak również ostrożnością przy końcu przejazdu aby nie zaokrąglić tyłu płozy. Powyższe uwarunkowania zwiększają ilość czasu poświęconą na ostrzenie łyżew figurowych względem łyżew hokejowych i rekreacyjnych.

Specyficzne kody

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili także