Ostrzenie Łyżew

Ostrzenie Łyżew

20,00 zł
Brutto

PROCEDURA ZDALNEGO OSTRZNIA:

1) Dokonaj wyboru rodzaju ostrzenia (w polu wiadomości wpisz rodzaj szlifu bądź sugestie) i rodzaju przesyłki zwrotnej  i opłać zamówienie

2) Wyślij łyżwy kurierem na adres: Sklep ROLLA; ul. Szymanowskiego 20/12; 87-100 Toruń

3) Na następny dzień roboczy po otrzymaniu twoich łyżew odeślemy je do Ciebie

Rodzaj ostrzenia
Ilość

OSTRZENIE ŁYŻEW W TORUNIU 

oraz wysyłkowe ostrzenie łyżew

Ostrzenie łyżew

Ostrzenie łyżew to proces nadawania odpowiedniego szlifu płozom łyżwiarskim. Dobrze dobrany szlif i wykonane ostrzenie łyżew znacznie poprawia parametry jezdne pozwalając osiągać dobrą prędkość przy jednoczesnym zachowaniu kontroli i precyzji w prowadzeniu łyżew. 

Przy doborze szlifu bierzemy pod uwagę preferowany rodzaj i styl jazdy, parametry fizyczne zawodnika, a czasem nawet twardość lodu. Oczywiście pierwszorzędne znaczenie mają osobiste preferencje łyżwiarza.

Do ostrzenia łyżew wykorzystujemy profesjonalne urządzenia kanadyjskiej marki BLACKSTONE®. Dzięki wykorzystaniu kamieni o mniejszej średnicy niż w większości popularnych urządzeń (przeznaczonych do ostrzenia jedynie łyżew hokejowych), jesteśmy w stanie perfekcyjnie naostrzyć również łyżwy figurowe które wymagają aby szlif zaczynał się jak najbliżej ząbka. Dzięki takiemu ostrzeniu łyżew figurowych wszystkie elementy techniczne wykonywane na przedniej części płozy stają się łatwiejsze, a prowadzenie łyżew bardziej przewidywalne.

Podczs profilowaniu tarczy szlifującej maszyny BLACKSTONE® używają spinnerów z nasypem diamentowym, nie pojedynczych diamentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu kamień profilujący ma bardziej jednorodną powierzchnię co skutkuje gładszym szlifem i równiejszymi, ostrzejszymi krawędziami. Otrzymujemy płynniejszą jazdę na krawędziach, lepsze trzymanie oraz poślizg. 

Maszyny które wykorzystujemy dają możliwość ostrzenia łyżew z  tradycyjnym rowkiem, będącym wycinkiem okręgu o oznaczeniu calowym lub zgodnie z opatentowanymi przez Blackstone szlifami FBV®. Ostrzenie łyżew na szlif FBV® - flat bottom skutkuje większą kontrolą przy zachowaniu takiego samego poślizgu w stosunku do szlifów tradycyjnych. Szczególnie polecamy ostrzenie łyżew w ten sposób zawodnikom lekkim którzy mają problem z uzyskaniem odpowiedniego docisku łyżwy. 

rowki

Na każdym etapie ostrzenia łyżew wykonujemy pomiary wysokości krawędzi specjalistycznymi przymiarami. Gwarantujące to równe prowadzenie ostrza po lodzie i dobre trzymanie bez względu na kierunek jazdy i wykorzystywaną w danej chwili krawędź.

Ostatni szlif wykonujemy przy użyciu profesjonalnego lubrykantu który zmniejszając tarcie pozwala nadać gładkość powierzchni między krawędziami efektywnie przekłada się na możliwość utrzymania większej prędkości podczas jazdy. 

Rodzaje dostępnych szlifów:

Stosowane głównie do łyżew figurowych

Stosowane głównie do łyżew hokejowych

1/2"

9/16"

7/16"

3/4"

3/8"

5/8"

99/1FBV®

1"

100/50 FBV®

90/70 FBV®

Nasza filozofia ostrzenia łyżew: 

Do każdej ostrzonej pary łyżew podchodzimy tak samo. Niezależnie czy należy ona do Mistrza Polski, czy do dziecka stawiającego pierwsze kroki. Oczywiście dla każdego łyżwy będą naostrzone inaczej ale zawsze wkładamy w ostrzenie 100% uwagi i zaangażowania aby wykonane u nas szlify mogły rywalizować o miano najlepszych w Polsce i cieszymy się kiedy łyżwiarze wracają do nas zadowoleni.

Na miejscu (na poczekaniu) łyżwy ostrzymy tylko jeśli mamy dostatecznie dużo czasu w danym momencie lub w przypadku wcześniej umówionych wizyt. Dobre ostrzenie łyżew wymaga czasu! Ostrzenie "na szybko" może skutkować brakiem dokładności, nierównymi krawędziami, a nawet może doprowadzić do trwałego uszkodzenia płozy dlatego nie podejmujemy się ostrzenia w "5min" pod presją czasu.

49 Przedmioty

Specyficzne kody

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili także