Nauka jazdy na rolkach z instruktorem

Ogólnie

Wrotkarstwo (popularnie zwane jazdą na rolkach) staje się bardzo popularne. Widać to codziennie na ścieżkach rowerowych, placach miast i chodnikach. Gdy patrzę na powiększającą się grupę osób jeżdżących na rolkach cieszy mnie bardzo popularność sportu będącego dla mnie pasją.

Niestety większość osób jeździ popełniając mniejsze lub większe błędy techniczne, które w najlepszym przypadku zmniejszają przyjemność z jazdy, szybkość i bezpieczeństwo. W poważniejszych przypadkach niekorygowane błędy techniczne mogą doprowadzić do zwyrodnień stawów i kontuzji. Taka sytuacja dotyczy nie tylko początkujących, ale również osób startujących amatorsko w zawodach. Niejednokrotnie można zobaczyć na maratonach osoby które potrafią rozpędzić się do 30-35km/h, a nie potrafią skręcać i hamować o poprawnej technice jazdy nie wspominając. Takie osoby stwarzają olbrzymie zagrożenie dla innych uczestników nie tylko na zawodach ale i np. na ścieżkach rowerowych czy chodnikach. Wszystko to spowodowane jest brakiem podstaw. Każdy chce jeździć dalej, szybciej, na większych kołach ale bez podstaw utrwalamy jedynie złe nawyki.

Jazda na rolkach/wrotkach, to świetny i wbrew pozorom bardzo bezpieczny sport. Każdy może w nim może wyrazić swoją indywidualność i wypracować swój indywidualny styl jednak są pewne dobre zwyczaje, elementy techniczne które trzeba znać i wyćwiczyć aby cieszyć się jazdą w pełni, bez obaw o kontuzję. Praca z instruktorem choćby raz na jakiś czas, w zależności od indywidualnych potrzeb gwarantuje prawidłową, znacznie szybszą naukę i pozwala uniknąć złych nawyków które bardzo ciężko wyeliminować gdy są już utrwalone.

Instruktor

Marcin Duda - Na rolkach od 1993r. (ponad 25lat), instruktor Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, medalista Mistrzostw Polski Masters na dystansie maratonu, założyciel grupy Rolla Speed Team, właściciel specjalistycznego sklepu z rolkami i wrotkami w Toruniu - Rolla. .

O sobie

Na początku przygody z rolkami najlepiej odnajdowałem się tzw. urban/freeride czyli jeździe po mieście z elementami technicznymi: skoki, jazda po schodach oraz pokonywanie miejskich przeszkód. W roku 2011 zainteresowałem się jazdą szybką i od tego czasu doskonalę się w tej dziedzinie biorąc udział w zawodach, warsztatach,szkoleniach i kursach w Polsce jak i zagranicą. Posiadam uprawnienia Instruktora Sportu o spec. Wrotkarstwo oraz licencje trenerską i zawodniczą Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Głównym kierunkiem rozwoju który mnie interesuje jest doskonalenie techniki pod kontem jazdy szybkiej oraz jazdy fitness. Staram się nieustannie podnosić swoje kwalifikacje nie tylko te stricte związane z jazdą na rolkach ale również dietą, suplementacją, czy wykorzystaniem terapii manualnej w treningu i zapobieganiu kontuzjom.

Zajęcia

NazwaOpisCena
Lekcja 60 min. Na początku lekcji określamy nad czym będziemy pracować. Mogą to być podstawy, poprawa techniki jazdy lub konkretny element techniczny którego chcesz się nauczyć: hamowanie, przekładanka, jazda po schodach, przejście i jazda tyłem - wybór należy do Ciebie, a ilość opcji jest nieograniczona. 70,00zł
Pakiet Pierwsze
Kroki
Jeśli zaczynasz jazdę od podstaw i chcesz zacząć w "dobrym stylu" ten pakiet jest dla Ciebie. Na początku pierwszego spotkania określamy twoje predyspozycje do jazdy na rolkach oraz poziom kondycji i ustalamy plan nauki. W ciągu następnych 180min. (3 lekcje) poznasz zasady bezpieczeństwa na rolkach, nauczysz się kontrolować prędkość, hamować i bezpiecznie upadać. Będziemy ćwiczyć prawidłową pozycję, prawidłową technikę jazdy po prostej oraz prawidłową technikę jazdy łuku. Dowiesz się jakie ćwiczenia musisz wykonywać samodzielnie aby nie nabawić się złych nawyków i wzmocnić mięśnie które przydają się podczas jazdy. Po ukończeniu szkolenia będziesz przygotowany/a do bezpiecznej jazdy. 150,00zł

Kontakt

Marcin Duda
GSM: +48 608 061 992
e-mail: marcin@rolla.pl